Już nawet paromiesięczne dzieci zwracają uwagę na otoczenie, dlatego kolorowa karuzela z wiszącymi zabawkami będzie świetną opcją. Poruszające się elementy wzbudzają dziecięcą ciekawość, a podążanie za nimi wzrokiem to świetny trening dla narządu wzroku maluszka. Obecnie można liczyć na mnogość zabawek dla niemowląt, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do wieku dziecka, etapu jego rozwoju i indywidualnych zdolności.

Czas na wybór zabawek dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt są zaprojektowane w taki sposób, aby stymulować zmysł wzroku, słuchu i dotyku maluszka. Mają one intensywne i kontrastowe kolory, wydają różne dźwięki i świecą, charakteryzują się również zróżnicowaną fakturą. Trzymiesięcznemu dziecku można już kupić karuzelę i powiesić ją nad łóżeczkiem lub kołyską. Przyda mu się także mata edukacyjna. Z kolei sześciomiesięczne niemowlę będzie zachwycone grzechotką, gryzakiem i materiałową książką. Po dziewiątym miesiącu życia przychodzi już czas na zabawki edukacyjne i interaktywne, które wspierają rozwój psychofizyczny dziecka. Przy wyborze zabawek dla niemowlaków bardzo ważne jest to, aby zwracać uwagę na ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Nie powinno się kupować gadżetów z niesprawdzonego źródła, bo mogą zawierać szkodliwe substancje i niebezpieczne elementy.

Najlepszym rozwiązaniem jest sięganie po zabawki posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty, spełniające wymagane normy bezpieczeństwa. Zabawki mające certyfikat CE spełniają restrykcyjne normy wymagane przez UE. Kolejną kwestią są oznaczenia wiekowe, które znajdują się na opakowaniu każdej zabawki i decydują o jej przeznaczeniu. Zabawka nie może być zbyt skomplikowana, bo maluszek nie będzie wiedzieć, co z nią zrobić i straci nią zainteresowanie. Z kolei zbyt łatwa zabawka szybko mu się znudzi. Istotną kwestią przy wyborze zabawek dla najmłodszych jest to, z jakich zostały one wykonane materiałów. W przypadku maluszków, które nie ukończyły jeszcze szóstego roku życia, zabawki powinny być zrobione z miękkich materiałów. Starszym dzieciom można już kupić zabawki drewniane lub z bezpiecznego plastiku.

Comments are closed.