Dziewczynki uwielbiają lalki Barbie, a obecnie mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Jest tak wiele modeli i akcesoriów, nawet zestawy, że można stworzyć całą kolekcję. Dzieci uwielbiają też lalki bobasy, którym mogą się opiekować, poczuć jak rodzic. Zabawa lalkami ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie dziecka. Nie ma sensu zwlekać z ich wręczeniem, przydadzą się już we wczesnym dzieciństwie.

Zabawa lalkami ma wiele zalet

Kukiełki, pluszaki i lalki Barbie to wspaniałe zabawki, które pokocha każde dziecko. Zabawa nimi to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż otaczanie dziecka elektroniką, dawanie mu smartfona czy tabletu, włączanie bajek na laptopie lub telewizorze. Zabawa lalkami to niezwykle wartościowe zajęcie edukacyjne, które wpływa korzystnie na rozwój psychofizyczny. Można powiedzieć, że jest to połączenie zabawy z nauką, czyli czegoś przyjemnego z pożytecznym. Dzieci uwielbiają się bawić, a lalki nadają się do tego idealne. Nawet małe dzieci będą czerpać z tego mnóstwo korzyści, zwykła pacynka może stać się źródłem radości, szczególnie jeśli w zabawę zaangażują się też rodzice. Wspólne spędzanie czasu jest niezwykle ważne, wpływa na rozwój dziecka, jego zachowanie.

Dzieci rozmawiają ze swoimi lalkami, a interakcja słowna rozwija umiejętności językowe. Ponadto dziecko staje się bardziej towarzyskie, zabawa lalkami wspiera rozwój społeczny. Kolejną korzyścią będzie rozwijanie cech sympatii i empatii. Dzieciom jest prościej wyrażać swoje emocje, które dla małego dziecka są czymś nowym. Tłumienie ich ma wiele negatywnych konsekwencji. Podczas zabawy lalkami można rozwijać zdolności motoryczne. Dziecko uczy się manipulowania lalkami, co wpływa korzystnie na zręczność i precyzję. Poprawia się wobec tego koordynacja ruchowa. Zabawa lalkami zwiększa nawet pewność siebie. Niepozorne lalki zachęcają do kreatywności na wielu poziomach. Stymulują wyobraźnię, wzmagają koncentrację. Wspaniałą zabawą jest tworzenie własnych lalek, można zrobić nawet przedstawienie kukiełkowe. Dzieci będą tym zachwycone, nie muszą mieć najnowszego zestawu z lalką Barbie.

Comments are closed.