Książki o ziołolecznictwie w ostatnim czasie zyskują na popularności. W końcu jest to temat modny. Ciekawą propozycją dla polskich czytelników są książki poświęcone tematyce leczenia ziołami egzotycznymi, szczególnie azjatyckimi.

Książki takie zawierają opisy oraz klasyfikację ponad 250 ziół, które wykorzystywane są na przykład w ajurwedzie. Poza tym znajdują się tam także zioła zachodnie oraz orientalne – chińskie i indyjskie. Uwzględniono nie tylko ich zastosowanie oraz właściwości lecznicze, ale i ich  wpływ na psychikę oraz duchowe aspekty uzdrawiania. Publikacje tego typu wydają się być bardzo ciekawe z uwagi na ich wkład w sferę ziołolecznictwa i medycyny naturalnej. Stanowią owoc współpracy ludzi Zachodu i Wschodu.

Publikacje poświęconego egzotycznym metodom leczenia za pomocą ziół pokazują, że substancje lecznicze zawarte w roślinach pochodzących nawet z bardzo dalekiego kraju dobroczynnie działają na każdego człowieka.

Poradniki o ziołolecznictwie to koncentrat praktycznej wiedzy – zawierają opisy roślin i ich właściwości, przepisy na zdrowotne herbatki oraz dania w codziennej kuchni. Egzotyczne zioła to również świetne kosmetyki, dlatego często można spotkać ciekawe przepisy na domowej roboty kremy czy maseczki.

Ziołolecznictwo oparte na egzotycznych produktach to bardzo ciekawy i rozległy temat. jednak wciąż zwiększająca się liczba publikacji na ten temat dowodzi, że są to metody skuteczne i przez to coraz bardziej popularne.

 

Comments are closed.