Strach to naturalna emocja. Nie należy do gatunku emocji pozytywnych (jak na przykład radość), a jednak… Jest lubiana! Lubimy się bać niezależnie od swojego wieku czy płci, jeżeli tylko… Jeżeli tylko strach nie narusza naszej strefy komfortu. Czyli – realny strach – nie, ale strach, który wywoływany jest przez filmy, książki lub opowieści – tak! Nawet (czy może raczej – zwłaszcza) dzieci uwielbiają klimaty grozy. Oczywiście, muszą być one podane w sposób, który dzieci przyswoją i nie będą miały potem długotrwałych i męczących koszmarów. Ale i to jest możliwe.

Pokaż dziecku grozę

Dziewczynka z podstawówki czy nawet z pierwszych klas gimnazjum to nie jest osoba, której możemy opowiadać o okrucieństwach hrabiego Draculi czy o horrorach z wilkołakami, które tańczą z diabłami i pożerają ludzi. Jednak możemy podsunąć im opowieść o… córce Draculi czy też pary żywych trupów, czyli zombie. Wsadźmy je jeszcze w realia szkolne, realia, które są przyjazne i dobrze znane i… I mamy przepis na sukces oraz dziecko, które wie kim jest hrabia Dracula.

Monster High Upiorki rządzą czyli lalki, które w sposób kolorowy i przyjazny dziecku przedstawiają potomków postaci znanych z popkultury przyciąga ludzi niezależnie od płci, a nawet wieku, mimo określonego targetu. Mogę polecić grę planszową Monster high w Księgarni Internetowej Legolas.pl

Comments are closed.