Rodzice poszukujący rozwijających prezentów dla swoich pociech, często decydują się na zakup puzzli lub układanek. Oferta produktów z tej kategorii jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Możliwy jest zakup zarówno prostych, drewnianych zestawów, jak i wieloelementowych kompletów dla zaawansowanych. Jak dobrać odpowiednie puzzle do układania dla dzieci?

Dopasowanie do wieku

Najprostsze wersje puzzli będą odpowiednie już dla maluchów około 12. miesiąca życia. Rozwój rocznych pociech będą wspierały zestawy wykonane z drewna lub grubych kawałków tektury. Złożony z kilku elementów obrazek przedstawiający przyjazne zwierzątko to wspaniały wybór. Kilkulatkom mogą spodobać się puzzle, które posiadają około 30 elementów. Kiedy takie zestawy zaczną być dla maluchów zbyt łatwe, warto zaproponować im trudniejsze puzzle. Dzieciom szkolnym mogą spodobać się złożone i skomplikowane zestawy. Wybierając puzzle do układania dla starszaków, lepiej wybrać te, które mogą okazać się zbyt trudne niż zbyt łatwe.

Atrakcyjne wzory

Aby wybrane puzzle ucieszyły dziecko i były chętnie układane, warto dopasować ich wzór do zainteresowań pociechy. Duży wybór motywów z bajek i filmów oraz tych związanych z hobby umożliwi odnalezienie odpowiedniego zestawu dla każdego.

Comments are closed.