Opowiadania dla dzieci to nie tylko świetny materiał do zapewnienia dzieciom rozrywki. To doskonały sposób, by pogłębić więź między Tobą a Twoimi pociechami, a także wpłynąć na ich prawidłowy rozwój psychiczny i emocjonalny. Czytanie bez wątpienia wpływa również na zdolność logicznego myślenia oraz pięknego wysławiania się. Lektura ma jednak o wiele większą moc. Czy wiesz, że bajki i opowiadania mogą pomóc Twojemu dziecku przezwyciężyć lęki i trudne chwile?

Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki wyjątkowej metodzie, jaką jest bajkoterapia. Wykorzystuje się ją do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bajkoterpię realizuje się poprzez czytanie dzieciom odpowiedniej dla danego problemu opowieści terapeutycznej. Do gorna bajek terapeutycznych należą bajki psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne oraz relaksacyjne, które poruszają różne problemy, z jakimi mogą zmagać się dzieci. Znajdziemy takie i inne w Legolas.pl – opowiadania dla dzieci – bardzo dużo jest ciekawy i rozwijających pozycji.

Jakie są zalety bajkoterapii? Przede wszystkim ta metoda pomaga dzieciom przezwyciężać lęki związanych z różnymi sytuacjami. Dzięki odpowiednio dobranemu tekstowi dziecko zaczyna rozumieć swoje uczucia, ich przejawy oraz przyczyny. Te specjalistyczne opowiadania dla dzieci zawierają również wzorce postępowania.

Comments are closed.