Wyjazd na organizowany przez szkołę językową obóz to dla młodego człowieka coś znacznie więcej niż jedynie kolejna zagraniczna wycieczka. Program wysokiej klasy kursu języka obcego łączyć powinien nie tylko aktywną nauką mowy danego kraju, ale też wypoczynek i zwiedzanie fascynujących miejsc.

Dzieci biorące udział w obozie językowym w Londynie czy w Paryżu zachęcane są do wykonywania zadań sprawdzających umiejętność komunikowania się w języku angielskim czy francuskim w trakcie różnych codziennych sytuacji. Same zajęcia nie ograniczają się również do kilku godzin dziennie. Kursanci podczas takiego obozu zakwaterowani są bowiem u miejscowych rodzin, co dodatkowo daje im mnóstwo okazji do rozmów oraz zgłębienia ich kultury i codziennych zwyczajów.

 

Co jeszcze powinno być w programie obozu?

Bardzo ważne jest także to, w jakim dokładnie miejscu będzie odbywał się dany obóz językowy. Na obozach językowych w Londynie, czy Berlinie można znaleźć na przykład znacznie więcej atrakcji – są one jak wiadomo ośrodkami o wiele szerszym wachlarzu możliwości rozwoju oraz zwyczajnie atrakcyjniejszymi dla młodych ludzi od mniejszych miast, czy miasteczek na prowincji. Nie może podczas takiego kursu zabraknąć wizyty w muzeum, teatrze, na interesujących wydarzeniach kulturalnych czy muzycznych na których można poznawać nowych ludzi oraz praktykować umiejętności językowe.

 

Comments are closed.