Dla dzieci, które ukończyły 12 miesięcy najlepiej wybierać zabawki ułatwiające pierwsze interakcje społeczne. Tego typu zabawki dla dziecka wyostrzają zmysły oraz wspomagają kształcenie prawidłowych reakcji na różne zdarzenia. Mogą to być np. proste zabawki, opierające się na dopasowaniu klocków do otworów.

W przypadku dzieci starszych niż dwa lata, najlepiej sprawdzają się zabawki korzystnie wpływające na rozwój motoryczny. Tego typu zabawki dla dzieci to m.in. tabliczki z przesuwanymi elementami, klocki do budowania, rozmaite piłki do rzucania czy drewniane puzzle. W tym wieku rozwój pobudzany jest także przez wyobraźnię. Dlatego warto zorganizować zabawki dla dzieci przypominające prawdziwe domowe sprzęty i narzędzia.

Dobrym rozwiązaniem są również interaktywne zabawki dla dzieci. Stymulują one np. zdolności muzyczne. Wśród tego typu zabawek dla dzieci znaleźć można m.in. magnetofony z opcją nagrywania. Doskonale sprawdzają się też proste instrumenty, np. cymbałki czy flet. Na tym etapie można też wprowadzić pierwsze książeczki do przeglądania. Najlepiej, żeby były kolorowe i wesołe, a przy tym zachęcały do zainteresowania się różnymi zdarzeniami rozgrywającymi się na kartach opowiadania.

Comments are closed.