Dzieci coraz częściej mają do czynienia z komputerami już od najmłodszych lat. Wiele rodziców jednak nie chce, aby maluchy spędzały pół dnia przed laptopem lub z tabletem w ręku. Jednak dzieci często domagają się tego typu sprzętów, szczególnie jeśli ich rówieśnicy już mają swoje elektroniczne urządzenia. Jak zatem dobierać multimedialne urządzenia do wieku dziecka, tak aby miało ono z nimi styczność, ale też aby rodzice nie mieli poczucia, że ich dziecko zbyt wiele czasu spędza przed ekranem?

Niemowlaki

Zabawki interaktywne możemy wprowadzać już w okresie niemowlęcym. Oczywiście nie ma tu mowy o komputerze, ale dobranym do wieku dziecka zabawkom, które potrafią świecić się, poruszać i wydawać dźwięki. Dobrym przykładem takiej zabawki jest chociażby interaktywny bębenek Fisher Price.

Starsze dzieci

Bębenka Fisher Price nie kupimy jednak dla dziecka czteroletniego. Dobrym wyborem dla niego będzie laptop-zabawka dla dzieci. Możemy wybrać taki, który będzie miał ciekawy wzór lub grafiki z postaciami z ulubionej bajki dziecka. Laptop taki, to nie tylko świetna rozrywka dla dzieciaków, ale także okazja do nauki przez zabawę. Laptopy multimedialne bowiem, mają wbudowane w sobie wiele zadań z matematyki, czy angielskiego.

Comments are closed.