Wrzesień zbliża się wielkimi krokami i uczniowie niedługo wrócą do szkoły. Będzie to wymagało od rodziców skompletowania wszystkich potrzebnych materiałów. Bez czego nie da się wrócić do nauki?

Tornister lub plecak
Młodsze dzieci potrzebują tornistra, starsze: plecaka. Oczywistym jest, że trzeba w czymś nosić artykuły szkolne. Jako, że wyprawki dla dzieci ważą coraz więcej, warto jest zainwestować w plecak na kółkach. Dzięki niemu, nasze dziecko nie będzie musiało nosić na placach zbyt dużego ciężaru i być może pozwoli to uniknąć wad kręgosłupa. 

Coś do pisania
Wśród artykułów do pisania nie może zabraknąć kredek, flamastrów, ołówków, pióra, czy długopisu. W dobrze wyposażonym piórniku znajdą się także na pewno gumka i temperówka. Starsze dzieci muszą mieć również linijkę, kątomierz, cyrkiel i nożyczki.

Zeszyty
Oczywiście aby pisać, nie wystarczy mieć czym, ale trzeba mieć też na czym. Dla pierwszoklasistów niezbędne będą zeszyty szkolne w kratkę oraz w trzy linie. Starsze zwykle mają większą dowolność, jeśli chodzi o wybór zeszytu. W klasach o profilach artystycznych mogą okazać się potrzebne również takie z czystymi, białymi kartkami.

Klej
Klej jest potrzebny szczególnie maluchom oraz dzieciom, które wciąż mają zajęcia plastyczne, ale warto go mieć ze sobą zawsze, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.

Comments are closed.