Kupno wyprawki dla niemowlaka to jedno z pierwszych wyzwań, przed którymi stają przyszli rodzice. Trzeba pamiętać, że wyprawka dla noworodka to nie tylko ciuchy i kosmetyki, ale również wyposażenie pokoju. Co powinno koniecznie znaleźć się w pokoju malucha?

Wyprawka do szpitala

Moment narodzin dziecka to dla rodziców ogromna radość, ale i potężny stres. Koniecznie trzeba do tego dnia przygotować się wcześniej, gdyż w ostatniej chwili może okazać się to poważnym wyzwaniem.

Dziecko w szpitalu będzie potrzebowało kilku kompletów ciuchów. Warto pamiętać, że maluchy bardzo szybko się brudzą, więc bezpieczniej zabrać kilka kompletów ubrań więcej.

Wyprawka dla noworodka to przede wszystkim ciuszki. Potrzebne będą śpiochy, pajacyki oraz body z krótkim rękawem. Należy również pamiętać o sweterkach, które mogą okazać się niezbędne nawet latem. Trzeba jednak pamiętać, by ciuchy były dobrane odpowiednio do pory narodzin. Latem trzeba wybrać ciuchy delikatne, w których maluch nie będzie się przegrzewał. Zimą muszą być grubsze, nie warto jednak przesadzać, gdyż na oddziałach szpitalnych zazwyczaj jest ciepło.

Konieczne są również kosmetyki. Krem na odparzenia, oliwka dla niemowląt czy delikatny płyn do mycia są niezbędne. Szampon nie będzie konieczny dla maluszka, gdyż główkę dziecka można umyć płynem do kąpieli.

Pokój malucha

Wyprawka dla noworodka to również konieczność skompletowania wyposażenia pokoju dziecięcego.

Łóżeczko lub kołyska są konieczne. Bardzo ważna jet również pościel. Trzeba pamiętać, że kołderkę można zastąpić kocykiem lub śpiworkiem. Dziecko, które śpi w śpiworku nie będzie się rozkopywało, a mama będzie mogła się dobrze wyspać.

Wybierając pościel dla malucha należy pamiętać, by unikać poduszek. Noworodek powinien spać na płaskiej powierzchni. Poduszkę można zacząć stosować dopiero, gdy dziecko podrośnie.

Aranżując pokój dziecka warto również wydzielić miejsce na przewijak i wanienkę do kąpieli. Kąpiel w łazience może okazać się kłopotliwa. Dziecko może szybciej marznąć. W pokoju będzie świeżo upieczonym rodzicom łatwiej. Dodatkowo temperatura w pokoju jest często wyższa, a to pozwoli komfortowo wykąpać maluszka.

Od pierwszych dni życia maluch powinien mieć swoją komodę lub szafę, w której znajdują się jego rzeczy. Dzięki temu rodzice bez problemu będą mogli zachować porządek w rzeczach malucha.

Niezbędnym elementem wyprawki noworodka jest również fotelik do samochodu. Jako pierwszy fotelik idealnie sprawdzi się nosidełko. Można je wyjąć z samochodu i zanieść malucha do domu. Trzeba pamiętać, że taki fotelik montujemy wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

Comments are closed.