Plecaki szkolne dla dziewczyn różnią się od tych, które wybieramy dla chłopca. Przede wszystkim powinny być lżejsze, co nie oznacza, że ze słabszego materiału. Jakość wykonania jest tu niezwykle ważna. Przed dokonaniem zakupu, rodzice powinni zwrócić uwagę nie tylko na kolor i kształt, ale przede wszystkim skupić uwagę nad materiałem, jakością wszytego zamka, czy regulacją szelek.

 Materiał, z którego wykonane są plecaki do szkoły musi być nieprzemakalny. Jesienna i zimowa aura nie sprzyja i przykrą konsekwencją dla dziecka byłyby zamoczone książki i zeszyty. Zadbajmy więc, by taka sytuacja nie miała miejsca przez cały rok szkolny.

     Dziewczynki zdecydowanie większą uwagę przykładają do wyglądu plecaka. Pomóżmy znaleźć taki, który poza estetyką, kolorem, czy motywem ukochanej bohaterki, będzie solidny i trwały. To nie jest zakup na rok, dobrze wybrany i wykonany plecak może posłużyć przez kilka lat.

 Pamiętajmy, że dziecko rośnie, szelki z regulacją świetnie dostosują się do aktualnego wzrostu dziecka. Im większy zakres tym dłuższa żywotność plecaka. Idąc dalej w stronę rozwoju malucha, dobrze wiemy, jak obciążane są plecaki szkolne i tornistry. Wybierzmy więc taki produkt ,aby miał wyprofilowane plecy i nie obciążał dodatkowo kręgosłupa.

 

      Przy wyborze kierujmy się nie tylko modą, ale przede wszystkim praktycznym zastosowaniem artykułu. Ilość przegród w plecaku tez jest nie bez znaczenia. Łatwiej o porządek, kiedy śniadanie jest oddzielone od książek, a książki od przyborów plastycznych.

 Warto zastanowić się nad oczekiwaniami i zakupić plecak, który spełni je w stu procentach.

Comments are closed.