Butelki do karmienia małych dzieci trzeba utrzymywać w nieskazitelnej czystości. Resztki pokarmu czy to naturalnego, czy mleka modyfikowanego to bowiem bardzo dobra pożywka dla wszelakich bakterii. Układ pokarmowy maluszka może sobie z nimi nie poradzić i dziecko będzie bardzo źle się czuło. Jak zatem najlepiej czyścić i dezynfekować butelki? Czy w domu wystarczy mieć jedną czy kilka butelek do karmienia? Kilka cennych porad poniżej.

Butelka Tommee Tippee – jak czyścić i dezynfekować

Do każdej butelki dla dziecka producent załącza informację dotyczącą najlepszego sposobu dezynfekowania i czyszczenia. W przypadku butelek dla maluchów po pierwsze dobrze jest się zaopatrzyć w ekologiczny płyn do mycia butelek – to preparat niezwykle delikatny, który nie zawiera szkodliwych substancji. Za jego pomocą można zatem bezpiecznie myć butelki oraz smoczki. Najpierw robi się to za pomocą wyciorów i szczotek pod bieżącą wodą, na koniec dobrze jest zaś wszystko przelać wrzątkiem. W ten sposób zdezynfekuje się butelkę.

Elektryczny wyparzacz do butelek

Jeżeli dziecku bardzo często się ulewa albo ma biegunki, a jest karmione za pomocą butelki, dobrze jest zwrócić większą uwagę na mycie i dezynfekowania jej. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy zaopatrzenie się w elektryczny wyparzacz do butelek, albo nauczenie się dezynfekowane butelki w kuchence mikrofalowej. Poza tym lepiej mieć po prostu dwie lub trzy butelki na stanie – butelka Tommee Tippee (https://bebito.pl/butelki/0,tommee-tippee) w liczbie dwóch przyda się w każdym domu. Nie trzeba wtedy na szybko myć butelki, gdy dziecko jest bardzo głodny, bo w zapasie jest czysta druga.

Comments are closed.