trampolina dla dzieckaTrampoliny coraz częściej wpisują się w krajobraz przydomowych ogródków. Właściciele konstrukcji mają w swoich garażach i piwnicach części potrzebne do naprawy. Są zabezpieczeni na wypadek różnego rodzaju awarii. W zebranych akcesoriach powinna znaleźć się również siatka do trampoliny. To element niezbędny do bezpiecznej zabawy.

Zapasowe akcesoria pasują do niemal każdej konstrukcji. Nie inaczej jest w przypadku siatki ochronnej. Wystarczy znać rozmiar urządzenia i ilość słupków, które ją przytrzymają. Każdy powinien mieć przypisany dla siebie tunel. Siatka do trampoliny musi być wykonana z wytrzymałego materiału dobrej jakości. Wybierając ją do konstrukcji, która stoi na zewnątrz, wskazane jest szukanie modelu odpornego na wilgoć i promieniowanie UV. Dobrze, jeśli przy okazji będzie on łatwy w utrzymaniu go w czystości.

Obawiając się bolesnych upadków na sprężyny mocujące trampolinę do obręczy i ewentualnych urazów, warto poszukać siatki, która uchroni skaczące osoby przed wpadnięciem na nie. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jak zabezpieczone jest wejście. Powinno ono być zamykane co najmniej na zamek błyskawiczny. Jest on łatwy w obsłudze i zabezpieczy dziecko przed ewentualnym wypadnięciem podczas skakania. Chcąc mieć pewność lepszego zabezpieczenia, należy poszukać modelu z dodatkowym zapięciem. W ofertach producentów dostępne są siatki do trampolin zamykane na zamek i wspierające do klamry.

By admin