Gry planszowe są doskonałą rozrywką dla całej rodziny czy grupy przyjaciół. Pozwalają ma miłe spędzenie czasu i dobrą zabawę. Jednocześnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia, strategii czy współpracy. Są również świetną alternatywą dla gier komputerowych. Jedną z takich gier planszowych jest Rummikub.

Wspaniała gra towarzyska

Rummikub to ciekawa gra, która po raz pierwszy została wydana w 1950 roku w Izraelu, natomiast szczyt jej kariery i popularności przypada na lata siedemdziesiąte. Standardowo składa się z 104 kości z liczbami od 1 do 13, w czterech kolorach oraz dwóch kości z symbolami jokerów. Każdy gracz może rozłożyć swoje kostki na dołączonych specjalnych stojakach. Na przełomie kolejnych lat powstały nowe wersje tej gry, uatrakcyjniające rozgrywkę, jak:

– Standard
– Standard rozszerzony XP
– Star Right – wersja dla dzieci
– Expert
– Word – wersja z literami

Ogólna zasada gry polega na pozbyciu się wszystkich kostek ze stojaka, co możliwe jest poprzez wyłożenie sekwencji złożonej z co najmniej trzech kostek z kolejnymi po sobie lub tymi samymi liczbami. Rozrywkę wzbogaca możliwość ingerencji w wyłożone kostki podczas swojej kolejki. Mogą być one dowolnie przesuwane oraz modyfikowane, jednakże ostatecznie każdy zestaw wciąż musi spełniać podstawową regułę co najmniej trzech kostek w danym ciągu. Niezwykła prostota gry oraz jej niezwykle wciągający charakter sprawił, że doczekała się wielu nagród. Ponadto, organizowane są również mistrzostwa w Rummikuba na całym świecie.

Comments are closed.