Rożek niemowlęcy to element wyposażenia, który cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców. Wszystko przez moc zalet płynących z jego wykorzystania. Do otulania dzieci, stosowały go już nasze babcie, nazywają go becikiem. Jak wybrać odpowiedni rożek dla swojego dziecka? O tym napiszemy w naszym artykule. 

Jakie rożek niemowlęcy wybrać?

Rodzice, decydując się na zakup rożka niemowlęcego do wyprawki swojego dziecka, często stają przed trudnym wyborem. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli różnorodnych becików. Rodzice muszą dobrać odpowiedni materiał, kolorystykę, zapięcie i jego usztywnienie. Warto zwrócić uwagę na to, aby rożek wykonany był z naturalnej i w pełni bezpiecznej tkaniny dla skóry dziecka. Najlepiej sprawdzają się rożki bawełniane lub bambusowe o właściwościach hipoalergicznych. Ważne jest, aby materiał umożliwiał wentylację, gdyż jej brak może doprowadzić do przegrzania dziecka. Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest zapięcie rożka. Popularnym rozwiązaniem są rzepy, jednak przy częstym praniu, rzep może stracić przyczepność, tym samym decydując o funkcjonalności rożka. Istnieją beciki zapinane na napy, a także wiązane na sznurki lub troczki. Pozwalają na komfortowe noszenie dziecka i są w pełni funkcjonalne. Wybierając rożek dla niemowlaka, warto zdecydować się na model z usztywnieniem, wiele z nich umożliwia jego wyjęcie po jakimś czasie. Usztywnienie daje bezpieczeństwo i zwiększa komfort trzymania niemowlaka. Warto również zwrócić uwagę na grubość materiału, powinien być on odpowiedni do warunków panujących w domu. Nie powinno się przegrzewać dziecka, jednak każde niemowlę lubi, kiedy jest mu po prostu ciepło. 

Jakie są zalety rożków niemowlęcych? 

Dziecko przychodząc na świat, czuje się nieswojo opuszczając bezpieczne miejsce, jakim jest brzuch mamy. Każdy rodzic chce zapewnić mu, jak najlepsze warunki, dlatego decyduje się na zakup różnorodnych elementów wyposażenia. Bez wątpienia rożek niemowlęcy marki Szumisie zapewnia komfort i bezpieczeństwo, dodatkowo ułatwia noszenie dziecka, szczególnie w przypadku gdy zakupiony model posiada usztywnienie. Nawet jeśli dziecko z niego wyrośnie, może posłużyć za kołderkę do wózka czy matę do zabawy. Co istotne, rożki są dość tanie, dlatego z powodzeniem można kupić dwa modele. Jeden grubszy na spacery, a drugi cieńszy do domu. Otulając malucha, można zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo, imitując warunki brzucha mamy. 

Jaki rozmiar rożka wybrać?

Wybierając rożek dla malucha w sprzedaży można znaleźć ich dwa rozmiary. Mały 80×80 lub 75×75 oraz większy 100×100. Najczęściej rodzice decydują się na mniejszy, ze względu na korzystanie z niego już od 1. dnia życia niemowlaka. Duży okazuje się często niefunkcjonalny, jednak wszystko zależy od preferencji rodziców. 

Pamiętajmy, że rożki niemowlęce to również świetny sposób na prezent dla małego dziecka od dziadków, cioci czy wujka. To przydatne akcesorium, które powinno znaleźć się w wyprawce każdego malucha.

Comments are closed.