Współczesny styl życia nie sprawia, że jesteśmy coraz zdrowsi. Jest oczywiście wprost przeciwnie. Jednym z czynników, który wpływa najbardziej negatywnie na nasz stan zdrowia, jest brak ruchu. Staramy się to nadrobić w różny sposób, na przykład trenując jakiś sport. Wbrew pozorom najlepiej jest trenować dyscypliny, które wymagają od nas umiarkowanego wysiłku. Do takich dyscyplin zaliczymy na pewno nordic walking.

Dlaczego nordic walking ?

Przede wszystkim nordic walking jest sportem dla każdego, ponieważ nie ma zasadniczo dla nikogo żadnych przeciwwskazań, aby tę dyscyplinę sportu uprawiać. Jest to sport bezpieczny, który można zacząć uprawiać zasadniczo po wstaniu z kanapy, a przynajmniej w jego podstawowej i rekreacyjnej wersji. Dodatkowo do uprawiania tej dyscypliny nie potrzeba drogiego i zaawansowanego sprzętu.

Potrzebujemy tak naprawdę kijków i mile widziane są wygodne buty sportowe i dres. Tyle na temat sprzętu ogólnie.

Kije nordic walking regulowane czy nie?

Zajmijmy się kijami do nordic walking. Na rynku mamy obecnie kije nordic walking regulowane teleskopowe oraz kije bez regulacji. Oczywiście każdy z wariantów ma swoje zalety i wady. Zastanówmy się głównie nad tym, czy warto inwestować w kije teleskopowe.

Kije nordic walking regulowane można łatwo pomylić z kijkami trekkingowymi. Jednak ich podobieństwo nie jest bezzasadne. Jedną z największych zalet kijów do nordic walking regulowanych jest możliwość ich składania i łatwego transportu, czy to w pociągu/aucie/samolocie, czy na plecach, podczas gdy są do plecaka przytroczone.

Co więcej, jeśli kupujemy kijki przez Internet, a nie wiemy, jakiej powinny być długości, to również lepiej kupić teleskopowe. Kije regulowane do nordic walking są również dedykowane dla dzieci i młodzieży, bo wraz z ich wzrostem, możne je dopasowywać. Minusem kijków teleskopowych zawsze będzie ich nieznacznie większa waga i nieco mniejsza sztywność.

Comments are closed.