Aby móc bezpiecznie i prawidłowo przewozić dziecko na rowerze, należy zapoznać się z pewnymi zasadami prawnymi. To one jasno określają, jak można poruszać się z maluchami na dwukołowych pojazdach.

Jeśli dziecko nie ukończyło jeszcze siódmego roku życia, osoba dorosła może przewozić je na swoim rowerze. Musi być on wyposażony np. w specjalny fotelik. Sprawdzą się również przyczepki, które należy ciągnąć za rowerem. Zarówno fotelik, jak i przyczepka muszą być sprawdzone, aby gwarantować maluchom bezpieczną jazdę.

Maluch, który ukończył już siódmy rok życia, może samodzielnie poruszać się na swoim rowerku dla dzieci. Musi jednak stale znajdować się pod opieką dorosłych. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że młody rowerzysta według prawa pozostaje pieszym. To oznacza, że nie może jeszcze poruszać się po jezdni. Musi znajdować się wciąż na chodniku. Osoba dorosła powinna iść obok młodego rowerzysty lub również jechać na rowerze i to także na chodniku. Będzie to zgodne z prawem.

Rowerki dla dzieci są pierwszymi pojazdami, z których zaczynają korzystać maluchy. Aby mogły to robić prawidłowo i bezpiecznie, ich rodzice powinni zapoznać się z zasadami i prawami, które obowiązują podczas przewożenia dzieci na rowerze.

Comments are closed.