Podręcznik, by należycie spełniał swoją funkcję, powinien być dopasowany do wieku ucznia i jego intelektualnych zdolności. Inaczej nie będzie on ani trochę pożyteczny i treści w nim prezentowane nie będą rozumiane przez uczniów.

Do jakiego typu szkół nadają się WSiP podręczniki?

W zasadzie można powiedzieć, że do wszystkich, ponieważ powstały podręczniki WSiP, które są dostosowane do każdego etapu nauczania. Poczynając od szkoły podstawowej- na liceum i technikum kończąc. Oczywiście różnią się one poziomem trudności. Wzrasta on wraz z wiekiem ucznia.

Czy WSiP podręczników można używać do nauki każdego przedmiotu?

Oczywiście, że tak. Jeżeli nauczyciel uzna, że powyższe wydawnictwo dostatecznie dobrze podeszło do tematu i omówiło je z należytą starannością. Nie ma absolutnie powodu, by odrzucić WSiP podręczniki. One poruszają zarówno zagadnienia z bloku przyrodniczo- matematycznego, jak i te humanistyczne.

Dlaczego uczniowie lubią WSiP podręczniki?

Przede wszystkim ze względu, iż pełno w nich przykładów, odniesień i wyjaśnień, co pomaga w nauce. Poza tym są napisane w miarę przystępnym językiem i można do nich sięgnąć także w wydaniu cyfrowym. To ważny atut, gdy na przykład papierowa wersja podręcznika ulegnie zniszczeniu.

Comments are closed.