Plecaki i tornistry na kółkach cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym. Mogą bowiem z łatwością pomieścić wiele książek, zeszytów i akcesoriów szkolnych, a przy tym nie obciążają kręgosłupów maluchów.

To doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które drogę do szkoły muszą pokonywać pieszo. Takie plecaki nie wpływają niekorzystnie na kręgosłup, ale w razie potrzeby można je złożyć i założyć na plecy. Podczas zakupu warto jednak zwrócić uwagę na wielkość i wagę takich plecaków na kółkach. Modele duże pomieszczą więcej elementów i łatwiej w nich utrzymać porządek. Jednak tornister nie może być też za duży w stosunku do malucha. Wówczas będzie zbyt dużym obciążeniem dla niego.
Plecaki na kółkach najczęściej posiadają plastikowe kółka. Sprawdzą się, ale trzeba o nie odpowiednio dbać, o co w przypadku małych dzieci może być ciężko. Gwarancją jakości i wytrzymałości są natomiast kółka kauczukowe. Dla uczniów szkoły podstawowej lepszym rozwiązaniem będą tornistry z usztywnianym tyłem. Nieprzemakalny materiał to rozwiązanie dobre w okresie jesienno-zimowym. Wybór wzorów i kolorów na rynku jest tak duży, że z pewnością każde dziecko znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Comments are closed.