Żółwie to przysłowiowy symbol powolności. Twórcy “Pędzących żółwi” poszli na przekór temu skojarzeniu i stworzyli grę o grupie żółwi, biorących udział w wyścigu do sałaty. To świetne zajęcie dla całej rodziny. Proste zasady umożliwiają grę nawet z pięciolatkiem. Jednocześnie obecny w grze pewien element strategii i blefowania powoduje, że także w gronie osób dorosłych gra sprawdzi się, jako wciągająca i szybka rozrywka.

Rozwijający sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi

Gra Pędzące żółwie zawiera drewniane znaczniki żółwi, karty wyboru koloru żółwia oraz przede wszystkim karty ruchu, które decydują o tym, jakiego koloru żółw i w jakim kierunku może wykonać ruch. Na kartach znajdziemy sympatyczne kolorowe grafiki, wykonane przez dzieci. Do rozgrywki można przystąpić w różnym gronie, liczącym od dwóch do pięciu osób. Jedna gra trwa około 20 minut, dlatego mniejsze dzieci, nieprzywykłe do długiej koncentracji, nie zdążą się nią znudzić.

Element zaskoczenia

Najciekawszym elementem gry jest element niepewności – gracze nie wiedzą, który gracz steruje którym żółwiem. W wyścigu biorą udział wszystkie kolory żółwi, również te, do których nie jest przypisany żaden gracz. Ten pomysłowy zabieg wciąga w rozgrywkę, gracze bowiem zwykle do samego końca zgadują w myślach, który żółw jest czyj
i jak najskuteczniej pokrzyżować szyki przeciwnikowi, aby pozbawić go zwycięstwa. Warto mieć w domu grę “Pędzące żółwie”. Można po nią sięgać wiele razy przy różnych okazjach.

Ta ciekawa gra Pędzące Żółwie dostępna jest np. na Egmont.pl.

Comments are closed.