obozy językoweDla większości dzieci, wakacje są czasem leniuchowania i zabawy. W celu urozmaicenia tego okresu, rodzice często decydują się na wysłanie swoich pociech, na różnego rodzaju obozy. Ostatnimi czasy, dużą popularnością cieszą się obozy językowe dla dzieci.

Atrakcyjność takich obozów, leży przede wszystkim w stworzeniu dzieciom, odpowiednich warunków do przyjemnej i intuicyjnej nauki języka obcego. Ma to miejsce przy zachowaniu wszystkich innych, charakterystycznych dla koloni rozrywek, takich jak gry i zabawy, wycieczki krajoznawcze, jazda konna, zajęcia taneczne czy sportowe. Jeśli więc chcemy poprawić zdolności językowe naszych dzieci, wysłanie na taki obóz językowy, z pewnością się temu przysłuży. Badania naukowe potwierdziły, że najlepsze wyniki w nauce języka, są uzyskiwane przez jak największe z nim obcowanie. A tego na obozach językowych dla dzieci, nie brakuje.

Zanim wyślesz dziecko – sprawdź organizatora

W każdym przypadku, kiedy wysyłamy swoje dziecko na zorganizowany obóz, powinniśmy sprawdzić jego organizatora. Firma zajmująca się organizowaniem wyjazdów dla dzieci, musi mieć do tego uprawnienia. Jest to przede wszystkim licencja organizatora turystyki, oraz figuracja w bazie kuratorium oświaty, gdzie wyjazd powinien być zgłoszony. Organizatorzy obozów językowych są zobligowani, do zachowania takich samych procedur, jak organizatorzy zwykłych kolonii.

By admin

Related Post