Okres wakacyjny przed nami, a to nieodłącznie związane jest z wszelkimi wyjazdami, obozami i koloniami dla naszych pociech. Gdzie w tym roku wysłać nasze dziecko, aby mogło skosztować uroków wakacyjnego życia, a jednocześnie miało z tego jakieś profity na przyszłość? Jednym z dobrych pomysłów są wszelkiego rodzaju obozy językowe, które łączą ze sobą podniesienie zdolności lingwistycznych dziecka z jednoczesnym pokazaniem mu uroków danego kraju – ciekawych miejsc czy atrakcji. Ile jednak kosztują tego typu obozy?

Wiele czynników!

Wbrew pozorom na cenę językowego obozu dla dzieci i młodzieży składa się wiele czynników. Na przykładzie obozów językowych powiązanych z językiem angielskim można wskazać, że za tydzień takiego obozu przyjdzie nam zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych! Od czego zależą jednak aż takie rozbieżności?

Warunki i miejsce!

Przede wszystkim od miejsca danego obozu językowego – najtańszym krajem anglojęzyczny w naszej najbliższej okolicy jest oczywiście Wielka Brytania, jednak jest to jednocześnie kierunek bardzo popularny. Z tego też powodu wiele firm zajmujących się organizacją obozów językowych oferuje również wyjazdy do Australii czy do Stanów Zjednoczonych, które chociażby ze względu na koszty biletów lotniczych muszą być znacznie droższe!

 

Comments are closed.