Przyjście na świat dziecka zawsze wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania. Brzuch rodzicielki, niezwykle bezpieczny i przytulny znika, a nowy świat, pomimo objęć i uścisków rodziców, wydaje się być bardzo obcym, trudnym do adaptacji miejscem. Oprócz standardowych elementów wyposażenia małego dziecka takich jak łóżeczko czy wózek, koniecznie należy zadbać o akcesoria dla niemowląt. Co warto wybrać? Na co zwracać uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Podaruj swojemu dziecku coś wyjątkowego

By nasza mała pociecha mogła czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas snu, spaceru czy codziennej pielęgnacji, warto wybrać kocyki oraz pieluszki muślinowe. Odznaczają się one doskonałą jakość w stosunku do modeli wykonanych z tkaniny bambusowej a nawet bawełny. Są niezwykle miłe w dotyku, delikatne dla skóry dziecka, przewiewne i nie powodują podrażnień. Pieluszki spiszą się więc rewelacyjnie podczas codziennej pielęgnacji, a muślinowy kocyk będzie odpowiedni na letnie, jesienne i zimowe spacery.

Ząbkowanie to nieodzowny etap w życiu każdego niemowlaka. Warto zatem wyposażyć nasze Maluchy w gryzaki. Tu paleta wyboru jest naprawdę pokaźna. Od modeli drewnianych, żelowych po plastikowe. Różne kształty, wielkości, kolory czy wypełnienia sprawiają, że będziemy mogli idealnie dopasować się do upodobań naszego dziecka.

Akcesoria dla niemowląt to z całą pewnością także smoczki. Odruch ssania u małych dzieci jest fizjologiczny. Odpowiednio dobrany smoczek pomaga dziecku zapaść w błogi sen, wyciszyć się i uspokoić. Wybierając smoczek dla dziecka należy wziąć pod uwagę jego kształt oraz wielkość dopasowaną do wieku niemowlaka.

Pomocne akcesoria dla każdego Rodzica

Oprócz niezbędnych gadżetów dla dziecka, wyprawka dla niemowląt nie może obejść się bez paru koniecznych elementów, które znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Bardzo przydatne akcesoria dla niemowląt to m.in. elektryczny, bezdotykowy termometr. Przy jego użyciu, w kilka sekund możemy zmierzyć temperaturę ciała dziecka, przygotowywaną wodę na kąpiel czy temperaturę mleka. Jest niezwykle poręczny, wygodny i potrafi zaoszczędzić młodym rodzicom wiele czasu. Bardzo praktyczny jest także sterylizator do butelek, zwłaszcza w przypadku, gdy nasze dziecko karmione jest mlekiem modyfikowanym. W kilka minut używając sterylizatora mamy absolutną pewność, że podawany naszemu dziecku pokarm, pozbawiony jest wszelkich grzybów i bakterii mogących wywołać uporczywe i bolesne pleśniawki bądź inne problemy jamy ustnej.

U każdego dziecka prędzej czy później pojawia się pierwszy katar, choroba i przeziębienie. Nieżyt nosa u niemowląt należy odciągać, by powstała wydzielina nie osiadła na płucach bądź oskrzelach. Dlatego w każdej apteczce młodego rodzica powinien znaleźć się aspirator do nosa (ręczny bądź elektryczny), przy pomocy którego sprawnie i bezboleśnie dla dziecka pozbędziemy się kataru.

Wybierz praktyczne akcesoria dla niemowląt i podaruj swojemu dziecku bezpieczne i komfortowe dzieciństwo.

By admin