Książki o wychowaniu dzieci to lektura, po którą sięgają przede wszystkim rodzice- zarówno przyszli, jak i mający już swoje potomstwo. Niniejsze pozycje wydawnicze traktują o wielu aspektach życia z dzieckiem. Omawiają poszczególne etapy jego rozwoju, istniejące modele wychowawcze, popularne błędy rodzicielskie czy zachowania dziecka na różnych etapach jego rozwoju. Poradniki skierowane są zatem do rodziców dzieci w różnym wieku: niemowląt, przedszkolaków, dzieci szkolnych i nastolatków. Każdy z nich znajdzie dla siebie interesujące treści.

księgarniaWartościowe źródła wiedzy

Młodzi rodzice niezwykle często spotykają się ze złotymi radami osób ze swojego bliższego i dalszego otoczenia. Babcie, ciocie czy koleżanki- nieproszone o to- chętnie udzielają złotych rad. Mimo dobrych chęci udzielane przez nie porady często są nietrafione lub zupełnie nieaktualne, biorąc pod uwagę doniesienia naukowe. Poradniki rodzicielskie opierają się natomiast na wynikach badań, dzięki czemu są źródłem rzetelnej, zweryfikowanej wiedzy.

Dlaczego warto czytać książki o wychowaniu dzieci?

Dobre poradniki rodzicielskie to przede wszystkim bogate źródło rad, inspiracji, pomysłów, a także wsparcie w procesie wychowania dziecka. Zarówno matki, jak i ojcowie doświadczają w tym okresie różnych uczuć, a skonfrontowanie ich z doświadczeniem innych osób lub nauką, pozwala spojrzeć na własną sytuację inaczej, w tym:

  • czasami odetchnąć z ulgą
  • zmienić podejście
  • zaakceptować zachowania dziecka, na które nie mamy żadnego wpływu

Obszerną bazę książek o wychowywaniu dzieci w niskich cenach oferuje Księgarnia Medyczna PZWL.

Comments are closed.