Lista obowiązkowych lektur zmienia się z roku na rok. Można to potwierdzić, przyglądając się książkom, jakie współczesne dzieci mają w obowiązku do przeczytania, do tego co było kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Jest jednak kilka takich pozycji, które trwają niezmiennie na liście, niosąc ważne wartości. O jakich książkach mowa?

Oto Karolcia

Jedną z takich książek jest Karolcia PDF, która właśnie ukazała się w nowym, pięknym wydaniu. Autorką tej książki jest Maria Kruger. Była ona pisarką literatury dziecięcej, a także dziennikarką prasową. To ona odpowiedzialna była również za powstanie takiej książki, jak „Godzina pąsowej róży”. Kruger stworzyła również jedną (na tamte czasy) z najpopularniejszych audycji telewizyjnych „Miś z okienka”. Nieodżałowana osoba, która napisała również drugą część przygód Karolci, pt. „Witaj Karolciu!”.

Magiczny koralik

Karolcia – główna bohaterka – w pierwszej części znajduje magiczny koralik. Taki, który może spełniać najróżniejsze życzenia. Dziesięcioletnia dziewczynka, razem ze swoim przyjacielem Piotrusiem, postanawia ten fakt wykorzystać. Przy czym koralik, z każdym wypowiedzianym życzeniem, zaczyna się kurczyć, a jego moc słabnie. Chrapkę na koralik ma również pewna czarownica, imieniem Filomena. Karolcia jeszcze o tym nie wie, ale wiedźma ma zamiar odebrać jej koralik i wykorzystać do niecnych celów. Czy dziesięciolatka razem z kolegą zdoła go obronić? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z tej wyjątkowej i pasjonującej opowieści.

By admin