Rożki niemowlęce to praktyczne elementy wyprawki dla niemowląt. Oddziały położnicze w wielu szpitalach wymagają od przyszłych rodziców zaopatrzenia się w takie akcesoria. Tego typu przedmioty wykorzystywane są do 3. lub 4. miesiąca życia dziecka. Osoby poszukujące rożków dla niemowląt odnajdą wiele ciekawych i różnorodnych propozycji. Na co warto zwrócić uwagę, aby dany przedmiot spełnił wszystkie oczekiwania?

Jak wybrać odpowiedni becik dla dziecka?

Rożki, zwane również becikami, mają do spełnienia ważne zadanie. Wykorzystanie takiego akcesorium umożliwia ciasne otulenie dziecka i zapewnienie mu odpowiedniej temperatury. Niemowlęta czują się wówczas bezpiecznie, ponieważ takie warunki mogą przypominać te panujące w łonie matki. W pierwszych tygodniach lub miesiącach życia, pociecha z pewnością będzie spędzać w beciku wiele czasu. Należy więc przywiązać szczególną uwagę do materiału, z jakiego został wykonany. Tkanina musi być miękka i przyjazna w dotyku. W ten sposób można ochronić delikatną niemowlęcą skórę przed podrażnieniami. Zaleca się wybieranie naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy włókna bambusowe. Zapewnią skórze dziecka odpowiednią oddychalność. Ważne jest również dopasowanie wypełnienia rożka. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na ryzyko przegrzania niemowlęcia. Grubsze modele polecane są na zimę pod warunkiem, że w mieszkaniu nie panując wtedy zbyt wysokie temperatury. Zaleca się wybierać beciki z hipoalergicznym wypełnieniem.

Usztywnienie, rozmiar i sposób zapinania

Wiele dyskusji toczy się na temat tego, czy lepszym wyborem są rożki miękkie, czy usztywniane. Te drugie poleca się przede wszystkim opiekunom, którzy nie czują się pewnie trzymając dziecko. Usztywnienie ułatwia prawidłowe ułożenie ciała niemowlęcia. Należy jednak upewnić się, że becik jest wystarczająco miękki i wygodnie otula maleństwo. Wraz ze wzrostem i rozwojem pociechy, bardziej odpowiednie mogą okazać się miękkie niemowlęce rożki. Korzystnym rozwiązaniem może być tutaj model z wyjmowanym wkładem usztywniającym.

Dwa najczęściej spotykane rozmiary rożków niemowlęcych to 100×100 cm i 75×75 cm. Większe modele mogą okazać się bardziej praktyczne i wykorzystywane przez dłuższy czas. Wyjątkowo drobne dzieci warto jednak otulać mniejszymi becikami. Dostępne rodzaje rożków mogą być zapinane na rzepy lub zatrzaski oraz wiązane na kokardę. Pierwsze dwa rodzaje są wygodne i łatwe w obsłudze przy częstym przebieraniu pociechy. Wiązane modele można jednak regulować dostosowując je do indywidualnych potrzeb maleństwa. Odpowiednio dopasowany rożek będzie korzystnym wyborem.

Comments are closed.