Faktem jest, że dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami telewizorów i komputerów. Trudno je wyciągnąć z wirtualnego świata, który oferuje wprawdzie wartościowe treści, lecz są one przeplatane z rozrywką na bardzo niskim poziomie. Wielu rodziców szuka więc zabawek, które rozwijałyby kreatywność i pozwoliły dzieciom na spędzenie czasu w bardziej pożyteczny sposób.

Doskonały pomysł na prezent

Hitem ostatnich miesięcy jest magiczna plastelina. Co to właściwie jest? To wyjątkowa masa plastyczna, którą można w dowolny sposób formować, ugniatać i tworzyć z niej przeróżne kształty. Została zaprojektowana w taki sposób, aby nie traciła swoich właściwości nawet przy częstej zabawie i nie brudziła dłoni oraz powierzchni. Dziecko może więc swobodnie się nią bawić, nie martwiąc się o jakiekolwiek zniszczenia.

Jakie korzyści daje zabawka?

Zabawa z magiczną plasteliną to nie tylko doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Spełnia również swoją funkcję jako trening dłoni. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które rozpoczynają naukę pisania. Ugniatanie i rozciąganie plasteliny pozwala uelastycznić rękę i nadać jej sprawności, która przydaje się w szkole.

Comments are closed.