najlepsze komiksy marvela

Marvel Studios uchodzi za jedno z największych wydawnictw komiksowych na świecie. Znane są one głównie dzięki wysokobudżetowym filmom, które biją rekordy popularności w kinach. Najlepsze komiksy Marvela zdaniem wielu są jeszcze lepsze niż ich ekranizacje. Które z nich szczególnie warto przeczytać? 

Daredevil: Odrodzony 

Daredevil to postać inna niż większość charakterów uniwersum Marvela. Jest bardzo mroczna oraz nihilistyczna, która rzuca jedynie sarkastyczne żarty. Mark Miller w swoim komiksie nie boi się podjąć trudnych tematów oraz utrzymać powieść w przerażającej wręcz oprawie. Jego przeciwnikiem jest tu w końcu sam Diabeł Stróż. „Daredevil: Odrodzony” to według wielu najlepszy komiks Marvela, który jest jednak przeznaczony dla starszych odbiorców. Wszystko z powodu dużej ilości przemocy i niecenzuralnych słów. 

Spider Man: Niebieski  

Dla młodszych czytelników polecany jest cykl „Spider-Man”, gdzie szczególnie poleca się część „Niebieską”. To z pewnością zabawniejszy komiks niż „Daredevil”, gdzie głównym bohaterem jest też młodszy bohater. Praktycznie każdy zna Spider-Mana, czyli superbohatera, którego ugryzł zmutowany pająk. W części „Niebieskiej” spotyka swojego przyjaciela Harry’ego Osborna, który jednak będzie mu sprawiał masę problemów. Najlepsze komiksy Marvela (duży wybór znajdziesz m.in. na https://egmont.pl/seria/MARVEL-NOW,s,625684) umieją wywołać duże emocje, o czym świadczy wątek miłosny Petera Parkera z Gwen Stacy. W części „Niebieskiej” jest on rozdarty między nią oraz Mary Jane Watson. W komiksie jak zawsze nie brakuje akcji oraz wspaniałych pojedynków z udziałem pajęczyn. 

Comments are closed.