Opowieść o przygodach rycerza Jedi Luka Skywalkera, jego siostry Lei Organy oraz przyjaciela Hana Solo znają już niemal wszyscy. Jeżeli wydarzenia przedstawione w filmach rozbudziły naszą ciekawość, to warto zapoznać się z historiami opisanymi w książkach.

Najlepsze dzieła ze starego kanonu

Nie ulega wątpliwości, że uniwersum Star Wars książki bardzo rozbudowały. To dzięki takim pozycjom jak The Old Republic można odkryć, co działo się w „odległej galaktyce” na setki lat poprzedzających pojawienie się Imperium.

Ciesząca się dużą popularnością trylogia Thrawna autorstwa Timothy’ego Zahna dostarcza z kolei informacji o losach głównych bohaterów po wydarzeniach przedstawionych w epizodzie VI Powrót Jedi. Ostatnim dłuższym cyklem książek z tzw. starego kanonu jest Przeznaczenie Jedi, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez społeczność fanów Gwiezdnych wojen.

Książki nowego kanonu

Przyjęło się, że nowy kanon to książki napisane po 2014 r., czyli po przejęciu wytwórni Lucasfilm przez korporację The Walt Disney Company. Do najlepszych książek tego okresu z pewnością zaliczyć można Star Wars: Tarkin opisującą historię zarządcy Gwiazdy Śmierci – Wielkiego Moffa Tarkina.

Równie ciekawym tytułem jest Star Wars: Utracone gwiazdy, w którym poznajemy losy dwójki młodych adeptów Akademii Imperialnej. Na uwagę zasługują także Star Wars: Koniec i początek oraz Star Wars: Więzy krwi.

Ciekawych zachęcam do odwiedzenia księgarni: https://egmont.pl/seria/STAR-WARS,s,625683

Comments are closed.