Często zdarza się, że zbliżają się urodziny czy inna okazja a my nie mamy zupełnie pomysłu, co może ucieszyć nasze dziecko. Warto wtedy – zamiast kolejnej zabawki – zdecydować się na książkę. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Po pierwsze, pozytywny wpływ czytania na rozwój dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolność przewidywania, współczucie, bogaty zasób słów – to tylko niewielki ułamek korzyści, jakie daje regularne sięganie po książkę.

Po drugie, często książki dla dzieci to małe dzieła sztuki. Wystarczy zerknąć w księgarni na nowe, ilustrowane wydanie Baśni Braci Grimm, aby przekonać się, że jest to nie tylko interesująca lektura, ale również piękny przedmiot. Taka książka może zdobić półkę dziecka i stać się pamiątką.

Na koniec, różnorodność. Książek dla dzieci jest tak wiele, że nie sposób trafić na coś, co dziecko już zna (choć zachęcamy do konsultacji z rodzicami). Inaczej jest w przypadku zabawek, które niejednokrotnie są podobne do siebie i obdarowany nawet nie zauważa, że do jego kolekcji dołączyło coś nowego.

Wspólne czytanie z dzieckiem może być prawdziwą przyjemnością. Warto zadbać, aby biblioteczka najmłodszego członka naszej rodziny była pełna pozycji odpowiednich dla jego wieku i zainteresowań. Jeżeli polubi czytanie w dzieciństwie, na pewno zaprocentuje to w życiu dorosłym.

 

Comments are closed.