O zakup wyprawki dla niemowlęcia warto zatroszczyć się jeszcze przed porodem. Łóżeczko, wanienka, ubranka czy wózek to dopiero początek zakupów, na liście obowiązkowo powinny znaleźć się też kosmetyki dla noworodka. Jakie pozycje powinny obowiązkowo znaleźć się w kosmetyczce maleństwa? Poniżej przedstawiamy praktyczną listę.

JAKIE KOSMETYKI NALEŻY KUPIĆ?
Kosmetyki noworodkom mają zapewniać nie tylko pielęgnację, ale także ochronę, która jest niezwykle ważna w pierwszych tygodniach życia. Zestaw kosmetyków i środków pielęgnacyjnych powinien zatem obowiązkowo obejmować:

• krem na odparzenia – tego typu środek niweluje bolesne skutki odparzeń i tworzy na skórze dziecka warstwę ochronną;

• puder – kosmetyk niezbędny przy wszelkich zmianach skórnych, jak podrażnienia czy otarcia;

• chusteczki nawilżone – mają one bardzo szerokie zastosowanie i nadają się do pielęgnacji całego ciała niemowlęcia. Okazują się niezastąpione podczas przewijania;

• środki myjące – szampon mydło czy żel do kąpieli nie powinny zawierać substancji zapachowych, które mogą podrażnić delikatną skórę.

GDZIE KUPOWAĆ?
Pamiętaj, że kosmetyki dla noworodka należy kupować zwłaszcza w renomowanych drogeriach. Dotyczy to zwłaszcza sklepów internetowych, gdyż w takim przypadku zakupione produkty możemy obejrzeć dopiero po dostawie.

 

Comments are closed.