Coraz częściej na ulicach można dzisiaj zauważyć rodziców noszących swoje pociechy na piersiach w specjalnych nosidełkach. Warto zauważyć, że robią to zarówno matki, jak i ojcowie dzieci. Czy jednak faktycznie nosidełko ergonomiczne to rozwiązanie godne polecenia? Czy może lepszy jest jednak tradycyjny wózek?

Nosidełko ergonomiczne a wózek – kwestia bezpieczeństwa

funkcjonalne nosidełko ergonomiczne dla ojcaWydaje się, że w nosidełku ergonomicznym, maluch jest bezpieczny jak w niczym innym. Jest on bowiem mocno usadzony w nosidełku, a na dodatek cały czas jest w bliskim kontakcie fizycznym z rodzicem, który bez problemu zauważy, jeśli na przykład jakieś mocowanie zostałoby poluzowane. Co więcej, nie jest możliwe, aby rodzic z nosidełkiem ergonomicznym stracił dziecko z oczu. Wożąc dziecko w wózku ryzyko również nie jest zbyt duże, jednak wydaje się być odrobinę większe niż w przypadku nosidełka ergonomicznego www.lilitup.pl. Rzecz w tym, że jednak jeśli maluch przebywa w łóżeczku, istnieje pewne ryzyko, że rodzic na chwilę o nim zapomni i straci go z oczu.

Ponadto, warto też zwrócić uwagę na fizyczną bliskość dziecka i rodzica. W przypadku wózka, nie ma właściwie mowy o bliskości. Jeśli zaś chodzi o nosidełko ergonomiczne, znajdujący się w nim maluch jest właściwie nieustannie mocniej lub lżej wtulony w swoją matkę lub ojca. Jest to bardzo wskazane dla dziecka ze względu przede wszystkim na jego rozwój emocjonalny.

Co wygodniejsze dla rodzica, nosidełko ergonomiczne czy wózek?

Jeśli zaś chodzi o to, co zapewnia większą wygodę rodzicom, wydaje się, że zdania są podzielone. Z pewnością, wolne dłonie to coś, co najbardziej doceniają rodzice noszący dziecko w nosidełku.

By admin