W kuchni na dziecko czeka wiele zagrożeń, dlatego powinno znajdować się pod stałym nadzorem rodzica, aby nie wyrządziło sobie krzywdy. Świetnym pomysłem na prezent będzie drewniana kuchnia dla dzieci. Jest to świetna alternatywa dla kolejnego misia pluszowego, lalki lub auta. Zabawki kreatywne mają wspaniały wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.

Kuchnie drewniane dla dzieci czy plastikowe? Co będzie lepsze?

Zabawkowa kuchenka będzie świetnym prezentem dla dziecka. Można liczyć na to, że zachwyci je taki unikalny upominek i zapewni mnóstwo radości. Kolorowe elementy i zróżnicowane akcesoria sprawią, że dziecko spędzi wiele godzin na wspaniałej zabawie swoją własną kuchnią. Z kolei rodzice zyskają trochę wolnego czasu dla siebie, który poświęcą na obejrzenie ulubionego serialu, przeczytanie książki, przygotowanie posiłku dla całej rodziny. Przy wyborze zabawkowej kuchenki należy mieć na uwadze to, z jakich została ona wykonana materiałów. Najpopularniejsze są modele plastikowe ze względu na cenę, ale zdecydowanie lepszym wyborem będzie drewniana kuchenka dla dzieci (z tantis). Drewno jest naturalnym materiałem, nie zawiera szkodliwych substancji. Wykonana z niego kuchenka będzie dosyć ciężka, ale przełoży się to na większą stabilność.

Będzie to długoterminowa inwestycja, bo zabawki drewniane odznaczają się solidnością, niezwykłą trwałością. Posłuży dziecku zarówno paro- jak i kilkuletniemu. Bardzo ważne jest sprawdzenie atestów i certyfikatów, aby mieć pewność odnośnie bezpieczeństwa użytkowania zabawki. Drewniana powierzchnia musi być idealnie gładka, pozbawiona wystających drzazg. Kolejną kwestią jest odpowiednie zaimpregnowanie drewna, co przekłada się na wydłużenie okresu żywotności kuchni. Modele plastikowe są mniej trwałe, ale tańsze. Można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, bogatą kolorystykę, powszechność. Na korzyść kuchenek plastikowych przemawia ich lekkość, są łatwe do przenoszenia i w transporcie. Trzeba mieć na uwadze jakość użytych materiałów i staranność wykonania.

By admin