Jeszcze kilkanaście lat temu rynek zabawek i akcesoriów dla niemowląt nie był tak rozwinięty, jak obecnie. Kiedyś karuzela zwieszana nad łóżeczkiem dziecka kojarzyła nam się głównie z nakręcaną zabawką emitującą różne melodie, która to znacznie ułatwiała rodzicom usypianie bobasa. Dziś jednakże, producenci zabawek dla dzieci oferują ogromny wybór karuzel, które nie tylko pomagają dziecku zasnąć, ale także wspomagają jego rozwój.

Dobrej jakości karuzela do łóżeczka powinna być łatwa do umocowania
Poza tym ważne jest, aby została ona dopasowana do wieku dziecka. Niemowlęta z ciekawością przyglądają się otoczeniu, dlatego też figurki stanowiące główny element dekoracyjny każdej karuzeli do łóżeczka powinny być kolorowe i przykuwać uwagę dziecka. Bardzo popularnym motywem wykorzystywanym przez producentów karuzel do łóżeczka są figurki zwierząt, jednakże coraz więcej sklepów posiada w swej ofercie karuzele z figurkami imitującymi postacie ze znanych i lubianych przez dzieci bajek.

Rodzice muszą także wziąć pod uwagę to, jaka melodia będzie w stanie najlepiej ukoić ich dziecko przed snem. Jedni decydują się na karuzele odtwarzające znane kołysanki, inni natomiast preferują te, które posiadają funkcję odtwarzania piosenek z ulubionych bajek ich pociechy.

Comments are closed.