Choć narciarstwo jest sportem bardzo powszechnym w naszym kraju i każdego roku na stoki udają się tysiące osób, to jednak w dalszym ciągu niewielka jest wiedza narciarzy na temat tego, jakie się powinno kupować narty. Czy wystarczą doskonałej jakości narty head, czy też trzeba o nich wiedzieć coś więcej, niż tylko jaka jest ich marka?

Parametry nart

Na jakie konkretnie cechy warto zwrócić uwagę, gdy wybiera się w sklepie nowe narty? Przede wszystkim najważniejszą sprawą jest w tym wypadku to, jaki będzie ich rodzaj. Jak się bowiem okazuje, nawet producent nart head posiada w swojej ofercie kilka różnych modeli. Różnią się one oczywiście przeznaczeniem. Dla zwykłego narciarza polecane są po prostu modele zjazdowe.
Co oprócz tego warto mieć na uwadze, gdy kupuje się narty? Dobrze jest zwrócić uwagę na takie ich parametry jak długość, szerokość, a nawet twardość, co może mieć wpływ na to, jak precyzyjnie i wygodnie będą się prowadziły.

Czy producent się liczy?

Oprócz zwykłych i zupełnie standardowych spraw związanych z parametrami nart dobrze jest też zastanowić się nad tym, czy ich producent ma jakiekolwiek znaczenie, czy też logo jest tylko dekoracją. Jak się można łatwo domyślić, to, jaki jest producent danych nart, ma olbrzymie znaczenie dla ich jakości wykonania, bezpieczeństwa użytkowania, a także trwałości. Dobre narty powinny bez problemu posłużyć kilka lat, podczas gdy te kiepskie, choć nie da się ukryć dość tanie, mogą wystarczyć zaledwie na dwa maksymalnie trzy sezony. Sprawia to, że zwyczajnie nie warto oszczędzać na nartach.

Comments are closed.