Gry edukacyjne stanowią wspaniały sposób zarówno na dobrą zabawę, jak i na jednoczesny rozwój człowieka. Odpowiednio dobrana gra pozwala trenować umysł i rozwijać wyobraźnię. Kategorii takich produktów jest całe mnóstwo i nie sposób zliczyć ich wszystkich. 

Rodzaje gier edukacyjnych

Quizy

Ten typ zabawy przeznaczony jest głównie dla starszych użytkowników, którzy posiadają już pewną wiedzę o świecie. Nawet młodsze osoby mogą jednak asystować innym graczom. Quizy są połączeniem przyjemnego z pożytecznym – można dzięki nim jednocześnie sprawdzać swój stan wiedzy ogólnej, nauczyć się kilku nowych rzeczy i jednocześnie zdrowo rywalizować z innymi. Stanowi to źródło świetnej zabawy, która rozwija pamięć i zdolności szybkiego przypominania sobie różnych faktów.

Gry typu Scrabble

Zabawa tego typu jest sposobem na znaczne zwiększenie zasobu posiadanego słownictwa. Rozwija ona również kreatywność gracza, który w krótkim czasie jest zmuszony do szybkiego wyszukiwania połączeń literowych wśród rozsypanych literek. Gry edukacyjne (https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne) są zabawą dla całej rodziny, niezależnie od wieku – skorzystają na nich zarówno ci starsi, jak i ci nieco młodsi.

Gry na skojarzenia

Jeszcze inną kategorią gier edukacyjnych są takie, w których głównym celem jest łączenie pewnych faktów i wnioskowanie na ich podstawie. Rozwijają one zdolności do logicznego myślenia i kojarzenia zdarzeń. Przykładem może tu służyć popularna gra „Mafia”, w której gracze dzielą się na dwa zespoły – policjantów i tytułową mafię. Gra ta pozwala zabawić się w detektywa z prawdziwego zdarzenia i poprowadzić własne śledztwo, uważając jednocześnie, by samemu nie zostać wyeliminowanym z rozgrywki. Takie działania znacznie przyczyniają się do rozwoju zdolności analitycznych gracza i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji.

Comments are closed.