Wiele osób słysząc o grach bitewnych wpada w niemały zachwyt – jest to hobby, które łączy w sobie wiele możliwości polegających nie tylko na samej rozgrywce, ale również na przygotowaniu figurek, malowaniu figurek czy nawet ich własnoręcznym przerabianiu i tworzeniu od podstaw. Co powinniśmy wiedzieć o świecie gier figurkowych? Co jest nam potrzebne, aby rozegrać swoją pierwszą partię?

Gry bitewne – wystarczą dwa oddziały!

Wbrew pozorom do rozegrania pierwszej potyczki nie potrzeba nam wcale olbrzymiej armii składającej się z kilkudziesięciu figurek. Na przykładzie Warhammer Fantasy Battle można śmiało wskazać, że pojedynki można rozgrywać już od posiadania dwóch oddziałów. Co prawda z biegiem czasu i powiększaniem kolekcji największą zabawę dają znacznie większe i dłuższe bitwy opierające się na znacznie bardziej zaawansowanych strategiach, to jednak swoją pierwszą w życiu partię można rozegrać dość szybko – nie potrzebujemy do tego nawet pomalowanych figurek, a wystarczą nam zestawy wprost wyjęte z pudełek i włożone w podstawki.

Specjalne zestawy dla początkujących?

Najlepiej zacząć swoją przygodę z bitewniakami poprzez zakup specjalnych zestawów dla początkujących – dostaniemy w nich przeważnie dwie podstawowe armie oraz instrukcję. Wszystko to pozwoli na rozegranie pierwszych bitew w domowym zaciszu i sprawdzenie czy jest to świat rzeczywiście dla nas!

 

Comments are closed.