Książki z serii Harry Potter, napisane przez J.K.Rowling, to jedne z tych, które stały się międzynarodowymi bestsellerami. 

Przygody młodego czarodzieja, który cudem uniknął śmierci z rąk swojego arcywroga, czarnoksiężnika Voldemorta, przyciągnęły rzesze czytelników. Wciągająca fabuła osadzona w magicznym świecie pełnym zaklęć, eliksirów oraz magicznych zwierząt sprawiła, że każdy marzył o znalezieniu się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. 

Tym bardziej wyobraźnia fanów została rozbudzona przez ekranizacje filmowe na podstawie książek, w których główne role zagrali Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

 Na takiej fali sukcesu serii, która stała się światowym fenomenem, liczne firmy zaczęły projektować oraz sprzedawać Harry Potter gadżety, dzięki którym każdy mógł poczuć się jak czarodziej w Hogwarcie. Szeroka gama produktów pozwoliła na dostosowanie się do oczekiwań odbiorców i zaspokojenie ich wymagań. 

Na rynku można spotkać się z koszulkami, bluzami, torbami czy kubkami z nadrukowanymi magicznymi symbolami czy postaciami z książek bądź filmów. Ponadto dla tych, którzy pragną poczuć się jak uczeń czarodziejskiej szkoły, wśród licznych gadżetów z Harrym Potterem można znaleźć magiczne różdżki czy szaty w barwach czterech domów: Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu czy Ravenclawu. Liczni producenci gier planszowych oparli również ich fabułę o stworzony przez Rowling czarodziejski świat, wzorując się na magicznej stylistyce i umieszczając w niej bohaterów z książek.

Gadżety Harry Potter dostępne na https://www.frogles.pl/pol_m_Licencje_Gadzety-Harry-Potter-330.html

Comments are closed.