kursy językoweNauka języków obcych jest, we współczesnym świecie, koniecznością. I wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wiadomym jest jednak, że po godzinie nauki czy dwóch tygodniowo, nawet po zmianie podstawy programowej w zakresie nauki języka obcego, dziecko raczej biegle w języku obcym mówić nie będzie. Dlatego też rodzice decydują się na kursy językowe dla dzieci. Jednak które wybrać? Zajęcia indywidualne nauczyciel- dziecko czy grupowe, zorganizowane? Poniżej przedstawiono zalety i jednej i drugiej metody.

Dlaczego warto wybrać kurs indywidualny?
Przede wszystkim dlatego, że cała uwaga lektora/ nauczyciela skoncentrowana jest na uczniu. Do niego dopasowane jest tempo nauki i stopień zaawansowania, a nawet długość poszczególnych lekcji. Ponadto taką naukę można rozpocząć w dowolnym momencie trwania roku szkolnego. Co istotne, jest to świetny sposób, jeżeli dziecko ma jakiekolwiek zaległości w nauce języka obcego i potrzebuje je nadrobić.

Zorganizowane kursy językowe- skuteczne czy nie?
Oczywiście, że są skuteczne. W grupie, bowiem, dzieci uczą się łatwiej i chętniej. Zdrowa rywalizacja (pod warunkiem dobrania dzieci na tym samym poziomie językowym) może przynieść niesamowite efekty, które dodatkowo będą wzmacniane podczas zabaw, dyskusji czy innych, aktywnych, form nauki. Dla starszych dzieci, z pewnością, dobrym rozwiązaniem i dobrą zabawą połączoną z intensywną nauką będą wakacyjne obozy językowe.

Słowem zakończenia…
Niezależnie od tego, która z form wydaje się być bardziej korzystna, pamiętać należy o jednym, mianowicie o dostosowaniu jej do indywidualnych potrzeb naszego dziecka. Porozmawiajmy z dzieckiem, tak, żeby również mogło się wypowiedzieć. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że kurs językowy nie będzie przykrym obowiązkiem, a przyjemnością, której efekty będą szybko widoczne.

By admin