O piasku kinetycznym mówi się bardzo dużo w kontekście jego właściwości, ale i zastosowania. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż jest to dość mało znany materiał o którym rodzice (i ich dzieci) często nie mają pojęcia.

Piasek o różnych właściwościach

Niezależnie od swej objętości, piasek kinetyczny z tantis wykazuje bardzo ciekawe właściwości. Jest to produkt, z którego można układać wiele różnych, interesujących budowli. Jego zaletą jest m.in. to, że praktycznie wcale się on nie rozsypuje, co pozwala na ułożenie nawet kilkunastocentymetrowych konstrukcji. Pod względem fizycznym przypomina on mokry piasek pozyskany prosto z plaży, ale na tym jego właściwości się nie kończą. Dzięki zastosowaniom określonych dodatków, może on m.in:

– świecić w nocy, co jest zasługą substancji pochłaniających fluorescencyjnych,
– posiadać praktycznie dowolny kolor; na rynku pojawił się np. piasek zielony, granatowy, czy też czerwony,
– pachnąć, co jest zasługą m.in. zawartych w nim aromatów nawiązujących do popularnych zapachów.

Ile to kosztuje?

Choć ta forma zabawki cieszy się dość dużą popularnością wśród dzieci, to jej cena jest stosunkowo niewielka. Za duże, bo około 5 kilogramowe opakowanie piasku, trzeba będzie zapłacić około 50 – 70 złotych. Cena zakupionego produktu będzie naturalnie zależna od wielu różnych czynników, w tym:

– objętości danego opakowania,
– właściwości piasku,
– asortymentów piasku w jednym opakowaniu,
– składu zestawu (gadżety, łopatki, proste mechanizmy itd.).

Cena standardowego pakietu piasku o właściwościach kinetycznych to około 50 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że w tym zestawie zawartość samego piasku jest stosunkowo niewielka. Dlatego warto kupić mały zestaw, w którym znajduje się np. 0.5 kg produktu, a następnie dokupić opakowanie zawierające wyłącznie sam piasek.

Podsumowując, nabycie piasku o właściwościach kinetycznych to świetna okazja na integrację z dzieckiem. Trzeba jednak pamiętać, by zawsze zwracać uwagę na zawartość opakowania, gdyż ilość produktu może być rozczarowująca.

By admin