Czytanie książek poszerza bez wątpienia światopogląd na otaczającą rzeczywistość. Mimo wszystko statystyki podają, że coraz nie chętniej są one kupowane i wypożyczane. A to za sprawą poświęcenia im szczególnej uwagi i czasu. Świetną alternatywną dla książki drukowanej są najnowsze technologie. Dzięki nim tez trudu można zapoznać się niemal ze wszystkimi dziełami literatury światowej. Bestsellery obejmują najciekawsze i najbardziej popularne dzieła z danego okresu. W tym również lektury szkolne.

Audiobooki – książki do słuchania

Coraz większym uznaniem cieszą się audiobooki, które są formą książki do słuchania. Czytane przez lektorów mogą być słuchane w dowolnej sytuacji bądź miejscu. Swojego głosu często użyczają osoby bardzo znane. Są to aktorzy, a nawet sami autorzy. Odpowiednio modelowany ton głosu potrafi każdego zainteresować do wysłuchania danej pozycji. Są sprzedawane w formacie mp3, dzięki czemu można je otworzyć i odsłuchać niemal na każdym urządzeniu. Można je instalować na urządzeniach stacjonarnych, jak i na mobilnych.

audiobooki

Zalety audiobooków

Bez względu na wiek wszystkim dokucza brak czasu oraz problemy zdrowotne. Audiobooki, umożliwiają słuchanie danej lektury w dowolnym czasie nawet, wykonując inne czynności. Ogromną popularność zyskały dzięki możliwości odtwarzania poprzez słuchawki w telefonie lub smartfonie. Można z nich korzystać w trakcie joggingu, jazdy rowerem, a nawet poprzez nowoczesne radia w samochodzie. Tradycyjna forma książki negatywnie wpływa na wzrok oraz wymaga stałej pozycji ciała w trakcie czytania.

Jakie gatunki literatury dostępne są poprzez audiobooki

Szeroka gama książek do słuchania obejmuje dla najmłodszych najciekawsze:

  • bajki,
  • baśnie.

Zaś dla młodzieży szkolnej lektury obowiązkowe i ponadobowiązkowe z zakresu szkoły podstawowej i średniej. Dla koneserów klasyki polecane są zarówno powieści, które trafiły do kanonu literatury, jak i tomy, które są jednymi z najważniejszych książek wszechczasów.

By admin